شبکه انديشمندان قم
کد خبر : 22651
تاریخ انتشار : 21 بهمن 1391 13:18
تعداد مشاهدات : 2866

تاسيس مدارس صدرا جريان توليدي ماندگار است

تاسيس مدارس صدرا جريان توليدي ماندگار است

مديرکل تبليغات اسلامي استان اصفهان در جمع مديران مدارس علوم و معارف اسلامي گفت: تاسيس مدارس صدرا جريان توليدي ماندگار، است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان، حجت الاسلام سيدحسين بهشتي نژاد  با بيان اينکه دعوت اسلام هميشه به احسن است، افزود: عالم، خلقت انسان، آئين نوراني اسلام و گزينش هاي روزمره حتي در موارد مادي اگر مانعي سر راهشان نباشد، احسن است.

وي افزود: تکوين و تشريع براي سوق دادن انسان به سوي احسن که البته انتخاب عمل احسن به دست خود انسان مي باشد، دست به دست هم داده است.

حجت الاسلام بهشتي نژاد با اشاره به آيه " الَّذِي خَلَقَ الْمَوْتَ وَالْحَيَاةَ لِيَبْلُوَكُمْ أَيُّكُمْ أَحْسَنُ عَمَلًا ..." گفت: امام صادق(ع) ذيل اين آيه مي فرمايد که مراد از احسن کميت و کثرت عمل نيست بلکه رسيدن بهتر به هدف است و سپس فرمود هرچه پشتوانه عمل نيت خالص باشد، کار بهتر به نتيجه مي رسد.

وي با بيان اينکه پيشينه ي تاسيس مدارس صدرا به سال 1360 برمي گردد، خاطرنشان کرد: تاسيس مدارس صدرا جريان توليدي ماندگار الهي و حسنه قطعي است و مي توان افرادي تربيت کرد که با اين بنيه ي معنوي در مراحل مختلف زندگي موفق و در آينده سررشته دار فرهنگ جامعه در حوزه علميه، دانشگاه و مديريت هاي مختلف باشند.

مديرکل تبليغات اسلامي استان اصفهان با بيان اينکه اولين دبيرستان پسرانه و دخترانه در استان اصفهان ده سال پيش در نجف آباد راه اندازي شد، افزود: سال گذشته نيز دبيرستان هاي صدرا در کاشان و خوانسار نيز تاسيس شد و تعداد دبيرستان هاي علوم و معار اسلامي استان به هفت مدرسه رسيد که در اين سال هاي اخير رشد مثبت و ارزشي پيدا کرده است.

وي ضمن اشاره به نقش مديران دبيرستان ها و تقدير از فعاليت هاي آنان به اقدامات انجام شده اداره کل تبليغات اسلامي استان اشاره کرد و گفت: اين اداره کل از ابتدا تا حدّي که ميدان فعاليت و وظايفش اقتضا مي کرده وارد ميدان شده و اکنون شرايط به گونه اي است که بستر رشد هم براي مدارس فعلي و هم براي توسعه بيشتر وجود دارد.

وي با اشاره به نقش حجت الاسلام و المسلمين دکتر خاموشي در تاسيس و گسترش فعاليت هاي مدارس صدرا افزود: با تاکيد رئيس سازمان تبليغات اسلامي و تغييرات در نحوه ي ارتباط استاني ، اين اداره کل گام هاي بيشتري برداشت و نشست هايي را با فرمانداران، ائمه جمعه و مديران آموزش و پرورش شهرستان هاي داراي مدارس صدرا برگزار کرد.

حجت الاسلام بهشتي نژاد به تشکيل کميته اي متشکل از امور مالي، امور فرهنگي، نماينده اداره کل در امور مدارس اشاره کرد و گفت: پس از تشکيل اين کميته در استان برنامه هاي بسيار خوبي تدوين و برنامه ريزي شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :